zvláštní poděkování
Volný.cz

Dramatické pořady na ČRo Vltava 43. týden

Werner Schwab: Pornogeografie
Sedm zvěstí. Skandální hra rakouského "prokletého" básníka v rozhlasové inscenaci pulsující v akrobatických jazykových figurách a pestrých hudebních stylech. Přeložili Barbora Schnelle a Michal Hába. Rozhlasová úprava a dramaturgie Kateřina Rathouská. Režie Aleš Vrzák. Osoby a obsazení: Mladá žena (Anita Krausová), Mladý muž (Lukáš Příkazký), Režisér (Petr Stach), Žena režiséra (Lucie Trmíková), Majitel domu (Luboš Veselý), Choť majitele domu (Natálie Drabiščáková) a Starší pán (Ladislav Frej). Natočeno v roce 2017 (54 min).
Vysílání: 23. 10. od 20:00 hod, Současná hra

František Langer: Jízdní hlídka
Dramatický příběh ze sibiřské anabáze československých legií, ve kterém se nepočetná jízdní hlídka musí ubránit několikanásobné bolševické přesile. Vysíláme v Den vzniku samostatného československého státu. Rozhlasová úprava Jan Strejček. Dramaturg Hynek Pekárek. Režie Jiří Horčička. Osoby a obsazení: Autor (Jiří Plachý), Matějka (Ladislav Frej), Kalaš (Pavel Rímský), Soukup (Filip Blažek), Saidl (Svatopluk Skopal), Hašek (Ivan Trojan), Valenta (Jan Šťastný), Nedbal (Miroslav Středa), Strnad (Aleš Procházka), Tajožný (Antonín Molčík), Starší zajatec (Karel Hlušička), Mladší zajatec (Martin Velda) a Mužik (Marcel Vašinka). Natočeno v roce 1997 (78 min).
Vysílání: 28. 10. od 14:00 hod, Rozhlasové jeviště

Hans Krása: Zásnuby ve snu (Verlobung im Traum)
Opera o dvou dějstvích na libreto Rudolfa Fuchse a Rudolfa Thomase podle povídky Fjodora M. Dostojevského Strýčkův sen. Osoby a obsazení: Knihovník (Michael Kraus), Kníže (Albert Dohmen), Marja Alexandrovna (Jane Henschel), Nastasja (Charlotte Hellekant), Paul (Robert Wörle), Sina (Juanita Lascarro). Deutsches Symphonie-Orchester Berlin a ženské hlasy Ernst Senff Chor řídí Lothar Zagrosek. Nahrávka firmy Decca vyšla z roku 1998. Připravil Boris Klepal.
Vysílání: 19:30 hod, Operní večer

Jon Canter: Boswellovy Životy
Boswellův Život Marii Callas. Jmenuje se Boswell. James Boswell. Je nesmrtelným zakladatelem moderního životopisectví. Proto může cestovat v prostoru i čase. Setkání s velkými muži i ženami utváří jeho vlastní život. A jeho Životy. Hrdinka této epizody o sobě říká: „Nemůžete být Maria Callas a být normální. Ráda bych byla Marií. Ale pořád se mi do toho plete Callas“. Přeložila Ester Žantovská. Dramaturg Martin Velíšek. Osoby a obsazení: James Boswell (Petr Lněnička) a Maria Callas (Ivana Chýlková).
Vysílání: 29. 10. od 11:00 hod, Rozhlasový seriál

16.10.2017 10:10:13 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 50 - rubriky

Archiv čísel

reklama

HDK

Články v rubrice - Z éteru

Cirque du Soleil - Kooza

Cirque du Soleil - Kooza

Cirque du Soleil: Kooza
Oživlý čaroděj z kouzelné krabičky otevírá před malým klaunem neuvěřitelné královst ...celý článek


Zajíc v pytli

Zajíc v pytli

Zajíc v pytli
Vánoční setkání Miloslava Šimka, Jiřího Krampola a jejich přátel v divadle Semafor (1987). Sp ...celý článek


Divadelní tipy 51. týden

Herecké Vánoce

Vůně jehličí
Vánoční vyprávění a písničky v podání L. Munzara, J. Hlaváčové, R. Hrušínského, V. Preisse, N. ...celý článek



Časopis 50 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Alois Nebel režiséra Tomáše Luňáka

Alois Nebel

Alois Nebel
Úspěšná adaptace stejnojmenného komiksu, kombinující hraný a kreslený film. Příběh výpravčího n celý článek

další články...