zvláštní poděkování
Volný.cz

Divadelní tipy 30. týden

Stella Zázvorková (Já a moji synové...)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Já a moji synové...
Galaprogram k poctě Stelly Zázvorkové s hvězdnou plejádou jejích filmových potomků (2002). Účinkují: S. Zázvorková, B. Polívka, M. Donutil, Z. Svěrák, O. Vetchý, P. Landovský, J. Kraus, J. Hrušínský, L. Sobota, V. Dlouhý, O. Kepka, D. Pecková, E. Pilarová, R. Fišarová a další. Kamera J. Lebeda. Režie F. Polák. Připomeňme si umění a myšlenky vynikající herečky Stelly Zázvorkové galaprogramem natočeným před lety k jejím osmdesátinám, kdy jí přišli gratulovat její filmoví synové. Mezi gratulanty v divadle ABC mj. byli: Pavel Landovský (Utrpení mladého Boháčka), Bolek Polívka a Miroslav Donutil (Pelíšky), Zdeněk Svěrák (Kolja), Luděk Sobota (Zítra to roztočíme, drahoušku), Jan Kraus a Jan Hrušínský (Jak se budí princezny), Vladimír Dlouhý a Ondřej Kepka (Arabela), Ondřej Vetchý (Babí léto). Stella Zázvorková pochází z umělecké rodiny: otec Jan Zázvorka byl architektem (autor Památníku na Žižkově), starší bratr Jan patřil k nejvýznamnějším filmovým a televizním scénografům. Sama herečka patřila k nejoblíbenějším ženským komikům českého jeviště, filmu i televize. Prošla hereckou školou E. F. Buriana, za války hrála v Divadle pro mládež M. Mellanové a v divadle Větrník. V letech 1945–48 hrála v Divadle satiry, poté byla členkou Realistického divadla a Armádního uměleckého souboru. V roce 1955 ji angažoval do Divadla ABC J. Werich. V roce 1962 se stala členkou Městských divadel pražských, kde hrála až do roku 1993.
Vysílání: 27.7., 22.40 hod., ČT1

Co tomu říkáte, pane Werich?
Výjimečná aktualita z 21. července 1968. Režie A. Vomáčka. K 50. výročí událostí roku 1968 uvádíme reprízu výrazného publicistického cyklu pražského jara, jehož autorem je spisovatel, publicista a scenárista Vladimír Škutina. Ten se v devíti epizodách ptal Jana Wericha na různá témata, která se vztahovala především k aktuální politické situaci v Československu i v zahraničí. Moudrá, zasvěcená i předvídavá zamyšlení J. Wericha oplývají milým humorem a jsou stejně tak jedinečnou reflexí doby jako nadčasovým poselstvím. Dnes se Jan Werich zamyslí nejen nad vesmírem, ale i stavem společnosti v jedinečné aktualitě, která vznikla měsíc před okupací Československa v srpnu 1968.
Vysílání: 25.7., 20.20 hod., ČT art

Na plovárně s Petrem Nárožným
Rozhovor Marka Ebena s výrazným českým hercem (2002). Režie J. Hojtaš. Dnešním hostem moderátora Marka Ebena bude jeden z nejpopulárnějších českých divadelních a filmových herců Petr Nárožný (nar. 14. 4. 1938). Začínal v roce 1968 jako moderátor a bavič na koncertech skupiny Rangers, od roku 1973 byl v angažmá v divadle Semafor. Od roku 1980 byl dlouholetým členem souboru Činoherního klubu v Praze. Petr Nárožný ztvárnil desítky rolí na divadle, v televizi i ve filmu a namluvil i řadu dětských večerníčků.
Vysílání: 25.7., 21.30 hod., ČT art
Opakování: 29.7., ČT2

V takový krásný společnosti
Miroslav Horníček a jeho zamyšlení nad malířstvím a výtvarným uměním (2000). Kamera a režie J. Eisner. Vynikající herec, komik a výrazná intelektuální a umělecká autorita 20. století Miroslav Horníček se v dalším setkání s diváky krátce zamýšlí nad výtvarným uměním. Horníček byl velkým milovníkem výtvarných děl a sám tvrdil, že si celý život přál být malířem. Nakonec přeci jen svou touhu naplnil v tvorbě autorských koláží v duchu surrealistického kouzla náhody a výtvarné umění jej provázelo i v jiných podobách celým životem.
Vysílání: 25.7., 00.10 hod., ČT art
Opakování: 27.7., ČT art

16.7.2018 11:07:14 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 08 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Čechomoří  (JD)

Články v rubrice - Z éteru

Eduard Kohout – 130 let

Eduard Kohout

Poslední romantik
Legenda českého divadla i filmu Eduard Kohout, který se narodil před 130 lety. Vždy elega ...celý článek


Úsměvy Evy Holubové

Eva Holubová

Úsměvy Evy Holubové
Jaromír Hanzlík zpovídá oblíbenou herečku Evu Holubovou, která za pár dnů oslaví význam ...celý článek


13. komnata Zdeňka Podhůrského

Z. Podhůrský

13. komnata Zdeňka PodhůrskéhoModerátor, herec, zpěvák a fotograf podstoupil trojnásobnou operaci zhoubného ko ...celý článek


Naše tradice masopust

Miroslav Táborský (Masopust)

Naše tradice: Masopust
S Miroslavem Táborským za tradicí pestrobarevných průvodů a bohatých hostin na začát ...celý článek


Lidé z manéže - světem českých cirkusů

Lidé z manéže

Lidé z manéže (8/10)
Autentickým světem českých cirkusů a varieté provází legenda české pantomimy, Ctibor T ...celý článekČasopis 08 - sekce

HUDBA

Dido představí nové album v Praze

Jedna z nejúspěšnějších britských zpěvaček Dido vyráží po dlouhých patnácti letech na turné a vůbec poprvé při celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Cesta domů jako cesta naděje

Cesty víry: Cesta domů jako cesta naděje
Každodenně pečují o nevyléčitelně nemocné, pomáhají těm, kteří se celý článek

další články...