zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Publikace Metodika mapování nezávislého divadla

Obálka

autor: archiv   

zvětšit obrázek

V rámci své výzkumné činnosti vydal Institut umění – Divadelní ústav ke konci roku 2021 elektronickou publikaci, která definuje nezávislé divadlo a nastavuje měření jeho objemu, velikosti a výkonu.
Cílem metodiky je nastavit sběr a vyhodnocení dat, která mohou přispět ke zjištění skutečného stavu nezávislých divadel, jejich financování, zaměstnanosti, počtu představení a diváků, cílových skupin, právních forem a dalších ukazatelů. Implementace a aplikace metodiky může přispět k optimalizaci kulturních strategií a kulturního plánování. Metodiku je možné použít i pro ostatní segmenty divadelního a kulturního systému.

Autoři publikace, Petr Prokop a Luboš Louženský, jsou s tématem publikace úzce spjatí. Petr Prokop je zakladatel, manažer a jeden z hlavních protagonistů Divadla Vosto5, pedagog na DAMU a ředitel kulturního centra Vzlet. Luboš Louženský absolvoval DAMU s prací na téma statistiky a hodnocení divadel v České republice a nyní se zabývá analýzou dat a marketingem.
„Statistikou v oblasti kultury se zabýváme už několik let. Na počátku byla naše nespokojenost se stavem, ve kterém se česká divadelní statistika nachází, a snaha vymyslet systém, který by odpovídal současným světovým trendům a věrně zobrazoval českou divadelní realitu. Když nás IDU oslovil ke spolupráci na výzkumném projektu, který řeší mapování nezávislého divadla, tak to pro nás bylo logické pokračování. Nezávislé divadlo je amorfní a těžko uchopitelná část českého divadelního trhu, takže základní výzvou bylo vytvořit odolnou definici, která tento segment přesně ohraničí.“, říká jeden z autorů Petr Prokop. Publikaci stáhnete zde.

24.1.2022 14:01:47 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 20 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Předplatné 2022/2023

Časopis 20 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

České filmové tipy 20. týden

Jiří Mádl (Konfident)

Konfident
Jiří Mádl v hlavní roli příběhu o radioamatérovi, který se stal rukojmím své doby. Koprodukční sn celý článek

další články...