zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Divadelní zahrada 2022

Mikulášovy prázdniny (Spolek Kašpar)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

V romantickém lesoparku prvorepublikové Wolfrumovy vily, v současném sídle Českého rozhlasu Sever, na kopci kousek nad centrem Ústí nad Labem se i letos předposlední týden 22. až 27. 8. 2022 uskuteční již 7. ročník oblíbeného festivalu Divadelní zahrada. I letos vás čeká šest dnů ve společnosti divadla pod širým nebem.
Přehlídku zahájí v pondělí 22. srpna venkovní premiéra nejnovějšího titulu Činoherního studia, adaptace stejnojmenného románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, kterou režijně nastudoval Filip Nuckolls.

Melancholickou komedii Najal jsem si vraha, divadelní adaptaci slavného filmu finského režiséra Aki Kaurismäkiho, uvedeme v úterý 23. srpna. Ve středu 24. 8. se můžete těšit na Pábitele, koláž obrazů a zápisků Bohumila Hrabala a taky jemnou a poetickou komedii. Shakespearův Sen noci svatojánské, jeho patrně nejhranější veselohra, najde své místo na festivalu ve čtvrtek 25. srpna. Patrně nejsvéráznější titul letošní edice Divadelní zahrady, nekompromisní komedie Harila aneb Čtyři z punku a pes, vás pobaví v pátek 26. 8. Přehlídku uzavře v sobotu 27. srpna už od 16 hodin hostující pražský Spolek Kašpar se svou dobrodružnou inscenací pro nejmladší diváky i jejich rodiče Mikulášovy prázdniny.
Všechna představení v zahradě Českého rozhlasu Sever až na sobotní výjimku začínají ve 20 hodin, v areálu se občerstvíte sortimentem od Čajovny U vysmátý žáby.

www.cinoherak.cz/dz

8.8.2022 11:08:15 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 40 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Medicus (MdB)

Články v rubrice - Festivaly

Brněnská část festivalu …příští vlna/next wave…

Uhol_92, Bratislava (SK)

Brněnská část festivalu …příští vlna/next wave… představí během tří dnů sedm projektů. Setkání div ...celý článek


Festival Pražské křižovatky 2022

Jozef Vajda a Zdena Studénková / Bál (Foto: Collavino)

Již pátý ročník mezinárodního divadelního festivalu Pražské křižovatky přivítá od 15. - 20. října 2022 výjimeč ...celý článekČasopis 40 - sekce

OPERA/ TANEC

Lípa Musica: Onemocnělého Frederiksena nahradí Cukrová

Markéta Cukrová

Z důvodu zdravotní indispozice německého basisty a loutnisty Joela Frederiksena dochází ke kompletní změně pro celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 41. týden

Ztracené poklady Egypta

Ztracené poklady Egypta: Hrobka ve stínu pyramid
U Gízy vystupují z nekonečné pouště jedny z nejúžasnějších celý článek

další články...