zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Nejoblíbenější herci VČD opět Petra Janečková a Ladislav Špiner

Ladislav Špiner a Petra Janečková (Makropulos musical)

autor: Jiří Sejkora   

zvětšit obrázek

Po tříleté covidové přestávce Východočeské divadlo v sobotu 28. ledna znovu pořádalo divadelní ples přímo ve své historické budově. Punc výjimečnosti bálu pardubických divadelníků vždy dodává nejen jedinečné místo konání, ale také vyhlášení výsledků divácké ankety o nejoblíbenější herce Východočeského divadla.
Anketě za rok 2022 znovu kraluje PETRA JANEČKOVÁ – v kategorii hereček už popatnácté ve své kariéře! Z jejího repertoáru diváci nejvíce vyzdvihují ztvárnění jedné z jejích nejnovějších velkých rolí, kterou je Emilia Marty v Makropulos musical, a stále poukazují na postavu Alžběty II. v Audienci u královny, za niž se dostala i do širší nominace na Cenu Thálie.

S nejvyšším počtem získaných hlasů navíc Petra Janečková dosáhla i na absolutní vítězství. Na druhé místo diváci vynesli Martinu Sikorovou, která v minulých letech anketu už také třikrát opanovala, a na bronzový stupínek se po několika letech navrátila Jindra Janoušková.
Divácky nejoblíbenějším pardubickým hercem roku 2022 se potřinácté stal LADISLAV ŠPINER, jenž nejvíce hlasů obdržel za roli Johnnyho Smrti v inscenaci Makropulos musical. Druhou pozici obsadil Martin Mejzlík a na bronzové místo z loňského stříbra klesl Josef Láska.
Nejpopulárnější pardubické herce roku 2022 ocenili rovněž dlouholetí partneři Východočeského divadla – Nadace Lenky a Romana Šmidberských jim věnovala šeky, Elektrárny Opatovice dárkové koše a Klenoty Lejhanec hodnotné šperky.

30.1.2023 12:01:46 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 13 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Konsent (Činoherní klub)

Články v rubrice - Zprávy

Osvěžte si školní literaturu v divadelní verzi

Čapek (Městská divadla pražská)

Kytice, Bratři Karamazovi nebo Švejk, nemáte zrovna čas si je přečíst? Pusťte si známé klasiky v divadelní ver ...celý článekČasopis 13 - sekce

HUDBA

Muchow a Nichols budou hosty hudebních rezidencí

Pats Nichols

Český skladatel, muzikant a producent Jan P. Muchow a norský muzikant a skladatel Pats Nichols stráví duben na celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Nový český VR film Fresh Memories: The Look

Fresh Memories: The Look (Zdroj: DOX)

Dokážete pohlédnout do očí těm, kterým válka zničila domovy a vyhnala je z nich? K tomu vyzývá nový krátký čes celý článek

další články...