zvláštní poděkování
Volný.cz

Zdenek Merta u klavíru: Jedinečné klubové večery plné hudby a vyprávění

Zdenek Merta u klavíru

autor: The Metropolitan Opera  

zvětšit obrázek

Skladatel, producent, spisovatel, ale také pohotový glosátor a elegantní moderátor v jedné osobě – Zdenek Merta. Večery s ním jsou hudebním zážitkem i příjemným společenským setkáním, ve kterém se mísí nota vážná i humorná. Stejně jako naše Křídla jsou tyto večery jedinečné a neopakovatelné – jen tady a teď, jen pro vás.

Jako novinku pro divadelní sezónu 2017/2018 jsme pro diváky Městského divadla Brno připravili cyklus pěti večerů s názvem Zdenek Merta u klavíru. Kdo zná Zdenka Mertu více než jako posluchač ze sedadel divadelních a koncertních sálů, ví, že je tento muž výborným a vtipným společníkem, šarmantním svůdcem nečekaných myšlenek a také pozoruhodným vypravěčem s uměním naslouchat jiným. Kromě toho je velmi dobrým klavíristou a ve svých pořadech autenticky využívá spojení praktického muzikanta, kreativního tvůrce a nevšedního moderátora – „talkmastera“.

Na hudbu pohlédneme z méně obvyklých úhlů – s prezentací různých hudebních žánrů a jejich přesahem do jiných oblastí života. Důležitou roli tu bude hrát také improvizace a kreativita. Hudba zde bude tentokrát představena trochu jinak také díky jednoduchému výkladu, zábavné stylizaci i překvapivé pointě!

Říjnovým hostem je František Segrado, vynikající valašský muzikant a mistr mnoha řemesel (včetně těch hospodských), který má za sebou čtyřicet let účinkování v nejrůznějších hudebních uskupeních, od folkových po rockové i účast na projektech, které vytvářel Michal Horáček s Petrem Hapkou. A v prosinci se diváci můžou těšit například na Vojtěcha Dyka! K tomu přidejte orchestr a umělce Městského divadla Brno a vyjde vám večer plný skvělé hudby a výborné zábavy!

Pouhých pět klubových večerů v deseti měsících budou hudebním zážitkem i příjemným společenským setkáním, ve kterém se smísí nota vážná i humorná. Každý večer bude jedinečný. Buďte u toho! Poprvé se sejdeme na Činoherní scéně Městského divadla Brno již v pondělí 23. října 2017, druhý večer u klavíru je naplánovaný na úterý 5. prosince 2017!

17.10.2017 00:10:31 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 50 - rubriky

Archiv čísel

reklama

HDK

Časopis 50 - sekce

DIVADLO

Cirque du Soleil - Kooza

Cirque du Soleil - Kooza

Cirque du Soleil: Kooza
Oživlý čaroděj z kouzelné krabičky otevírá před malým klaunem neuvěřitelné královst celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

3 x Václav Havel

Život podle Václava Havla

Prezidentova račí chůze
Památné setkání v Rock Café Praha při příležitosti odchodu Václava Havla z jeho pre celý článek

další články...