zvláštní poděkování
Volný.cz

Při FOK vzniká Ateliér hudební edukace

prof.PaedDr.Michal Nedělka a Ing.Daniel Sobotka při podpisu

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zakládá Ateliér hudební edukace. První projekt Ateliéru nese název Hudebka na dotek a vzniká v součinnosti s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy. Jedná se o sérii workshopů, jež povedou lektorky České Orffovy společnosti. Workshopy jsou určeny studentům vysokých škol, kteří studují učitelství hudební výchovy. Ředitel FOK Ing. Daniel Sobotka a děkan Pedagogické fakulty UK prof. PaedDr. Michal Nedělka, Dr. na půdě MŠMT podepsali memorandum o této spolupráci.

„Programy pro děti a mládež všech věkových kategorií hrají v činnosti Pražských symfoniků nepominutelnou roli. Na těchto programech se rodí příští generace publika. Aby se účinnost této mise znásobila, považujeme za přirozené podporovat edukaci těch, kteří jednou budou hudební výchovu na školách učit. A co by mohlo být lepší přípravou příštích učitelů hudební výchovy, než zapojení do našich programů. A kde jinde je hledat, než na Pedagogické fakultě. Proto si spolupráce pečetěné právě podepsaným memorandem tolik vážíme,“ uvedl ředitel FOK Daniel Sobotka.
Platforma, která sdružuje ty nejlepší v tomto oboru, bude mít za úkol spolupracovat nejen na tvorbě edukativních pořadů, ale také postupně rozšířit formy a druhy činnosti. Dílny pro studenty učitelství hudební výchovy přirozeně navážou na čtyři přípravná dopoledne v rámci aktivit Hudebního klubu FÍK, kde lektorky České Orffovy společnosti pracují s dětmi na dané hudební téma. Nejdříve budou mít studenti možnost sledovat práci s dětmi v dílnách a po drobném představení pro rodiče tuto práci zreflektovat. Následovat budou praktické workshopy zaměřené na kreativní hudební výchovu s důrazem na aktivní poslech, improvizaci a vlastní vytváření hudebních celků.

19.11.2018 13:11:43 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LM2019

Časopis 39 - sekce

HUDBA

Elán – The Best Of vol. 2

Vašo Patejdl

Elán – The Best Of vol. 2
Legendární kapelu a její vystoupení v Bratislavě na Zimním stadionu Ondreje celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Výtvarné tipy 40. týden

Antonio Banderas (Génius – Picasso)

Muzeum na prodej? Detroitský institut umění
Příběh Detroitského institutu umění a záchrany 66 tisíc vzácnýc celý článek

další články...