zvláštní poděkování
Volný.cz

Spitfire Company opět překračují umělecké žánry

Fragmenty milostných obrazů

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Na repertoáru divadelní skupiny Spitfire Company přibude další dílo překračující umělecké žánry nazvané Fragmenty milostných obrazů. Premiéra se uskutečnila 15. května v královéhradecké studiové scéně Divadla Drak Labyrint a následně 20. a 21. května 2017 v Paláci Akropolis v Praze.
Jevištní kompozice je výjimečná tím, že je složena z 16 originálních výtvarných děl. Do této umělecké inkluze byla zařazená díla výtvarníků jako například Veroniky Bromové, Kláry Jirkové, Pauliny Skavové, Terezy Fišerové, Michala Pěchoučka, Jana Zdvořáka, Lukáše Houdka a dalších. Tanec, hudba, divadlo nejsou tvořeny ve výstavních prostorách, jak by se očekávalo vzhledem k výtvarným artefaktům, ale výtvarné objekty jsou vtaženy do divadelních a tanečních interakcí.

„Společně s Miřenkou Čechovou jsme došli na hranici kurátorského projektu a divadelního tvaru. Lze říci, že divák bude svědkem představení, ale zároveň i vernisáže. Nebo se jedná o putovní výstavu s divadelním a hudebním akcentem.“, říká Petr Boháč, umělecký šéf Spitfire Company. Pod jemně ironickým názvem se skrývá rozmanitá škála významů a interpretací mezilidských vztahů. Každý z umělců nahlíží na milostný rozměr života trochu z jiného úhlu pohledu a díky tomu se tvoří rozmanitá umělecká koláž. Tu rozšiřuje skladatelka Eliška Cílková, zpěvačka Alice Bauer, tanečníci Ingrid Mikshina a Roman Zotov a dramaturgyně Dominika Špalková. Představení volně navazuje na multikulturní projekt Constellations I. (Before I Say Yes) realizovaný s Orchestrem BERG a skladatelem Michalem Nejtkem. Představení je realizované v koprodukci s královéhradeckým Divadlem Drak a Mezinárodním institutem figurativního divadla a s Palácem Akropolis, jenž je jedním z domovských scén souboru.

www.palacakropolis.cz

15.5.2017 09:05:01 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama


Časopis 30 - sekce

DIVADLO

Cirque de Soleil - La Nouba

Cirque de Soleil  (La Nouba)

Cirque du Soleil: La Nouba
Kouzelný cirkusový mejdan plný podivných bytostí a úchvatných výkonů. Záznam str celý článek

další články...

HUDBA

Diva Baara má nový singl i klip

Diva Baara ve videoklipu Jen pro jednou

Diva Baara neboli Bára Vaculíková není na české hudební scéně nováčkem. Nyní se poprvé představuje se sólovým celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Operní večery - Vídeňská krev

Wiener Blut

Johann Strauss: Wiener Blut (Vídeňská krev)
Opereta o třech dějstvích, libreto Victor Léon a Leo Stein. Oso celý článek

další články...