zvláštní poděkování
Volný.cz

V Nabarveném ptáčeti zahraje také Julian Sands

Julian Sands (Foto: Jan Dobrovský)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Známý britský herec je čtvrtou mezinárodní hvězdou, která potvrdila účast v právě vznikajícím filmu Václava Marhoula. Britský herec Julian Sands, kterého čeští diváci znají např. z filmů Helena v krabici, Leaving Las Vegas, Nahý oběd nebo Dannyho parťáci 3, doplní trojici mezinárodních hereckých es, která přijala roli v Marhoulově filmové adaptaci světového bestselleru Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče. Jeho kolegové Udo Kier, Stellan Skarsgård a Harvey Keitel se buď již na place objevili nebo je natáčení čeká v nejbližších dnech.

Julian Sands svým podpisem na smlouvě definitivně potvrdil, že chce být u vzniku mimořádného filmového díla. V hluboce dramatickém příběhu ztvární postavu sedláka Garbose. První natáčecí den, stejně jako Harvey Keitel, absolvuje již tento týden. Natáčení bude probíhat v okolí Českého Krumlova a Hartmanic na Sušicku. Julian má na svém hereckém kontě více než 70 celovečerních filmů, desítky televizních filmů i seriálů – mj. 24 hodin, Dexter, Castle na zabití nebo Gotham.
„Stejně jako u ostatních bylo nejpodstatnější to, že se mu líbil scénář. Měl jsem trochu obavy, jestli i tak tu roli přijme. Sedlák Garbos je totiž v mém filmu zcela bez pochyb tou největší negativní postavou. Naštěstí to pro něj nehrálo doslova až tak velkou roli.“ říká režisér, scenárista a producent Václav Marhoul.

20.11.2017 15:11:11 Redakce | rubrika - Filmová scéna