zvláštní poděkování
Volný.cz

Křesťanské tipy 46. týden

Křesťanský magazín
Ve Vatikánu proběhla biskupská synoda o mládeži. Na to, co přinesla, jsme se ptali biskupa Tomáše Holuba. Režie J. Rásocha (Premiéra). Mladí lidé, víra a rozlišování povolání – tak znělo motto měsíc trvající biskupské synody, na níž se do Říma sjelo na 300 zástupců biskupských konferencí z celého světa. Jaký je ale konkrétní dopad takto rozsáhlého projektu? Jak zpřístupnit duchovní poezii širokému spektru lidí? Ukážeme, jak se tento rébus pokusili vyřešit v rámci multimediálního projektu sbírky Daniela Rause. V reportáži z pražského konventu dominikánů si prohlédneme nový vchod do kláštera, který není jen zajímavou ukázkou funkčnosti moderní architektury ve starobylých prostorech, ale také pozvánkou do bohaté klášterní nabídky společenského programu pro širokou veřejnost. Mezinárodní vězeňské společenství v našich věznicích nabízí řadu projektů. Jedním z nich je program Building Bridges, jehož smyslem je kontaktovat pachatele a oběti nesouvisejících trestních činů. Smyslem společného setkání je umožnit oběma stranám odpovědět na otázky, které je napadají a v případě obětí trápí.
Vysílání: 18.11., 13.05 hod., ČT2
Opakování: 20.11., ČT2., 22.11., ČT2

Povinnosti nejen svaté (2/3)
Činnost církve zasahuje do mnoha oblastí a ovlivňuje i ty, kteří se k žádné víře nehlásí. Nový dokumentární seriál o velké i drobné práci kněží i řádových sester. Připravili P. Kotrla a J. Fišer (Premiéra). Farář Josef Suchár má poměrně netradiční koníček – rád řídí a opravuje velké stroje. I proto ho dnes zastihneme v kabině bagru, ale navštívíme s ním také neratovský pivovar a poutní kostel. S boromejkami si prohlédneme dům čtyř světů – domov svatého Karla Boromejského. A mimo jiné se zde podíváme do zázemí sester – do klauzury. Martina Lanžiho dnes čeká svatba v broumovském klášteře a také farní den, kde chce s farníky probrat plány na výstavbu nové fary. A s Milanem Palkovičem se podíváme na vinice a také do arcibiskupských sklepů v Kroměříži. Farář z Velkých Losin byl totiž také pověřen liturgickým dozorem nad mešním vínem. Druhý díl seriálu, ve kterém nahlédneme za zdi církve.
Vysílání: 18.11., 14.00 hod., ČT2
Opakování: 21.11., ČT2., 22.11., ČT2

Uchem jehly
Setkání evangelického faráře Pavla Klineckého s herečkou Milenou Steinmasslovou. Režie J. Semschová (Premiéra). Dnes do Třebenic zavítá žena, díky které ožilo mnoho divadelních, filmových a televizních postav, herečka Milena Steinmasslová. S Pavlem Klineckým si bude povídat o svém životě, o herectví a rétorice, ale i o politice a úloze každého člověka za stav země, ve které žije.
Vysílání: 18.11., 13.35 hod., ČT2
Opakování: 20.11., ČT2., 21.11., ČT2

5.11.2018 10:11:24 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 26 - rubriky

Archiv čísel

reklama

The Met: Live in HD

Články v rubrice - Noc kostelů/ Víra

Výročí Cyril a Metoděj

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů
Dramatický příběh příchodu slovanských věrozvěstů zachycuje počá ...celý článekČasopis 26 - sekce

HUDBA

Golden Kids Comeback

V. Neckář

Golden Kids Comeback
Koncert z pražské Lucerny (1994). Účinkují: M. Kubišová, V. Neckář a H. Vondráčková. celý článek

další články...