zvláštní poděkování
Volný.cz

Národní muzeum v novém

Národní muzeum v novém

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Po dočasném zahájení provozu v nově rekonstruované historické budově Národního muzea v Praze na podzim minulého roku došlo ke krátkému přerušení a nyní se Národní muzeum otevírá již definitivně.
K vidění bude i nadále velká výstava o společném životě Čechů a Slováků v jednom státě a rovněž přehlídka dvou set nejdůležitějších exponátů Národního muzea.
Než budou nainstalovány ostatní sbírky, představují největší atrakcí Národního muzea samotné zrenovované prostory. Tou nejlákavější se jistě stane kopule budovy s výhledem na Prahu, která bude vůbec poprvé zpřístupněna veřejnosti právě tak jako zastřešená východní dvorana, kde se nyní nachází odpočinková zóna.

Potěšeni budou určitě všichni návštěvníci Národního muzea s omezením pohybu, protože celý objekt mimo kupole je bezbariérový.
Na letní sezónu chystá Národní muzeum výstavu Rytíři nebes o československých letcích ve Velké Británii za druhé světové války a výstavu, která možná přitáhne ještě větší davy zájemců než volný vstup na podzim minulého roku – a sice Tutanchamon.

11.3.2019 14:03:13 Redakce | rubrika - Zprávy