zvláštní poděkování
Volný.cz

13. komnata Mojmíra Maděriče

Mojmír Maděrič

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

13. komnata Mojmíra Maděriče
Známý herec, hudebník, dabér a moderátor si na jevišti způsobil zranění, které ho vážně ohrozilo na životě. Připravili: S. Chytrová, V. Holomek a V. Olmer. Herec, hudebník, dabér a moderátor Mojmír Maděrič se narodil 7. srpna 1955 v Polešovicích u Uherského Hradiště. Pochází z muzikální rodiny, ze šesti dětí, maminka byla učitelkou a otec ředitelem mlékárny. Hraje na kontrabas a kytaru. Po gymnáziu s rozšířenou jazykovou výukou byl v roce 1974 přijat na JAMU, kterou absolvoval v oboru herectví. Pak získal angažmá v brněnském Divadle Husa na provázku. V roce 1988 odešel do Prahy, kde přijal nabídku Prozatímního divadla F. R. Čecha a také Černého divadla Ta Fantastika. Účinkoval i v Divadle Kalich (muzikály Krysař, Galileo), v Pražském Činoherním klubu (Portugálie) a v brněnském Národním divadle, v současnosti působí v Hudebním divadle Karlín, kde ho můžete vidět například v muzikálu Noc na Karlštejně. Je typem herce s „menšíkovským“ smyslem pro humor, zahrál si v desítkách televizních filmů, seriálů a pohádek, kde mohl naplno uplatnit svůj komediální talent i svůj osobitý dobrácký typ.

Mojmír má díky rozvětvené rodině kladný vztah k jídlu i vaření. Jako moderátora jej známe z pořadu Mňam aneb Prima vařečka, daboval Waylona Smitherse, animovanou postavičku ze seriálu Simpsonovi. V roce 2012 na jevišti při divadelní zkoušce utrpěl zdánlivě banální úraz kolena, který zanedbal. Zranění se rozrostlo v zánět a život ohrožující sepsi, přičemž byly napadeny další orgány a kolegyně Simona Chytrová, která s ním v divadle právě zkoušela, ho odvezla do nemocnice Pod Petřínem. Tam putoval rovnou na sál a lékař konstatoval, že kvůli sepsi to bylo za pět minut dvanáct. A ve vážném ohrožení života byl i následně, neboť ve spojení s cukrovkou mu hrozilo selhání orgánů. Kvůli následkům úrazu nemohl pracovat, což mělo pro jeho rodinu existenční důsledky, ztratil chuť k jídlu a zhubl 25 kg. Dlouho se s obdivuhodnou dávkou vůle dával nejen v nemocnici dohromady tak, aby mohl pokračovat v herecké profesi. Nyní opět účinkuje v divadlech i v televizi. Má syna a dceru a svůj volný čas tráví nejraději s rodinou na chalupě v Ralské vrchovině.
Vysílání: 26.10., 21.00 hod., ČT1
Opakování: 28.10., ČT1., 01.11., ČT1

15.10.2018 15:10:10 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 17 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Z éteru

Naše tradice

Naše tradice: Pálení čarodějnic

Naše tradice: Pálení čarodějnic
Z jakých rituálů a pověr se zrodila tradice stavění hranic v předvečer prvn ...celý článek


13. komnata Jiřího Klema

Jiří Klem

13. komnata Jiřího Klema
Charismatický herec byl napaden a zraněn výtržníkem. Následky zranění má dodnes. P ...celý článek


Divadelní tipy 18. týden

Manéž Bolka Polívky – klaun slaví 70


Úsměvy Ilji Prachaře
Dnes si společně s J. Hanzlíkem zavzpomínáme na filmového a divadelního herce Ilju ...celý článekČasopis 17 - sekce

HUDBA

Finále projektu Czeching Radia Wave

Metronome Festivalu Prague

Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague představí kromě světových hvězd, jakými jsou britpopová hvězda Liam G celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Příběhy slavných... Karel Kachyňa

Karel Kachyňa

Život byl vlídný, místy drsný
Klasik filmové režie Karel Kachyňa ve vzpomínkách manželky Aleny Mihulové, dc celý článek

další články...