zvláštní poděkování
Volný.cz

My dva a čas Yvetty Simonové a Milana Chladila

My dva a čas

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

My dva a čas
Písničkový pořad Yvetty Simonové a Milana Chladila, od jehož úmrtí uplynulo minulý týden 35 let (1971). Scénář Z. Borovec. Kamera J. Novotný. Režie J. Nesvadba. Český zpěvák Milan Chladil (1931–1984), od jehož úmrtí uplynulo v pátek 28. června 35 let, se narodil v Brně. Na přání otce, který byl krejčí, se vyučil stejnému řemeslu a pak vystudoval obchodní školu. Na počátku padesátých let minulého století zpíval v rodném městě s orchestrem Erika Knirsche. Zpěv začal studovat na konzervatoři, pak chodil na soukromé hodiny u Konstantina Karenina.

Později vystupoval s orchestrem Zdeňka Bartáka, kde se setkal se zpěvačkou Yvettou Simonovou, odkud přešel do Orchestru Karla Vlacha, kde působil jako hlavní sólista, spolu se zmíněnou kolegyní. S ní nazpíval řadu duet. Mezi nejznámější patří O nás dvou, My dva a čas, Sladké hlouposti, Až na severní pól nebo Sentimentální. Milan Chladil zemřel v roce 1984 cestou z vystoupení v Kašperských Horách.
K úspěšným písničkovým pořadům minulých let patřil nesporně ten, který pod názvem My dva a čas natočil v roce 1971 režisér Jiří Nesvadba s Yvettou Simonovou a Milanem Chladilem. Zavzpomínejme na písničky těchto oblíbených umělců, kteří vždy přinášeli za doprovodu orchestru Karla Vlacha dobrou náladu a pohodu.
Vysílání: 07.7., 20.55 hod., ČT art

24.6.2019 13:06:41 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

The Met: Live in HD

Články v rubrice - Z éteru

Hudební tipy 30. týden

Elvis Presley: Léto 1956

Karel je Gott (3/3)
Letos v červenci jeden z našich nejlepších zpěváků oslavil 80. narozeniny. Bilanční tří ...celý článekČasopis 29 - sekce

DIVADLO

Cirque du Soleil: Vzdálené světy

Cirque du Soleil: Vzdálené světy

Cirque du Soleil: Vzdálené světy
Magické putování cirkusovým světem v jeho nejúžasnější podobě. Americký fi celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Adolf Zika 2019

Adolf Zika 2019

Výstava představuje soukromou sbírku fotografií Adolfa Ziky za posledních 20 let jeho umělecké tvorby. Adolf Z celý článek

další články...