zvláštní poděkování
Volný.cz

Cesty víry

Poutní místa: Bozkov
O putování po stopách hlubokých tradic a prastaré víry (2005). Režie J. Šindar. Bozkov, jedno z nejstarších poutních míst v Čechách a na Moravě. Leží na rozhraní Českého ráje, Podkrkonoší a Jizerských hor. Tady, v labyrintu dolomitových jeskyní, se nachází největší podzemní jezero v Čechách. Odtud pochází zázračná voda, ke které už v minulosti putovali poutníci z blízka i daleka. Od vody pochází i název tohoto místa, původně: "U Boží vody". O poutní místo původně pečovali benediktini, později je vystřídali příslušníci řádu cisterciáků. V moderní době si toto místo oblíbila celá řada významných osob, významnou roli sehrálo například v Zapadlých vlastencích K. V. Raise.
Vysílání: 02.12., 09.40 hod., ČT2

Adventní bohoslužba
Přímý přenos ze sboru Církve bratrské v Kounicově ulici v Brně. Režie J. Varvařovský. Na první neděli adventní, která letos připadá na 2. prosince, většina křesťanů začíná nový církevní rok. Advent je pro křesťany duchovní příprava na vánoční svátky. Při této příležitosti připravila Česká televize přímý přenos bohoslužby ze sboru Církve bratrské v brněnské Kounicově ulici. Bohoslužbu vede Petr Raus, kázání pronese Jan Asszonyi.
Vysílání: 02.12., 10.00 hod., ČT2

Cesty víry: Evangelizace v médiích
Historie a současnost působení křesťanů mezi nevěřícími. Režie O. M. Schmidt a J. K. Studničková (Premiéra). Hlavním posláním církve a tedy každého věřícího je předávat evangelium. V této souvislosti také papež František mluví často o důležitosti mediální komunikace pro církev. Podle něj je podstatné umět vést dialog, rozlišovat a vstupovat také do oblastí vytvářených novými technologiemi, do sociálních sítí, aby v nich byla patrná křesťanská identita. Církev má doprovázet všechny a držet krok se všemi. Autorská a režisérská dvojice Jana Kristina Studničková a Otakáro Maria Schmidt se proto tentokrát vydali do Madridu, do společnosti Goya Producciones, která od roku 2000 šíří křesťanské filmy do celého světa. Jsou mezi nimi i některé úspěšné české filmy natočené pro Českou televizi právě režisérskou dvojicí J. K. Studničková a O. M. Schmidt.
Vysílání: 02.12., 14.30 hod., ČT2
Opakování: 03.12., ČT2., 06.12., ČT2

19.11.2018 11:11:47 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra