zvláštní poděkování
Quantcom.cz

The Manhattan Transfer (USA) přijedou do Prahy

The Manhattan Transfer

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Nejznámější světová vokální skupina se vráti do České republiky! Formace The Manhattan Transfer, která byla založena v roce 1969 v New Yorku, se představí ve Velkém sále pražské Lucerny v neděli 24. listopadu 2013 od 19,30 hodin.

Vokální kvartet, který vystupuje s vlastním s instrumentálním doprovodem, na hudební scéně působí již 43 let a je špičkou mezi zámořskými skupinami. V roce 1998 byl uveden do Síně slávy a je držitelem řady prestižních ocenění včetně Grammy Award za nejlepší vokální skupinu v kategoriích pop i jazz i za nejlepší vokální aranžmá. The Manhattan Transfer se v ČR poprvé představili v roce 2007.

Původní formaci Manhattan Transfer tvořili Tim Hauser, Erin Dickins, Marty Nelson a Pat Rosalia. Součástí týmu se stal také Gene Pistilli, který pro skupinu skládal a nahrával s nimi. Své první album Jukin´ vydali v roce 1971.
V roce 1973 dochází k obměně sestavy a skupina dále působí ve složení Tim Hauser, Alan Paul, Janis Siegel a Laurel Massé. V tomto období, zejména po svém vystoupení v klubu Max´s Kansas City, získávají velkou popularitu. S deskou The Manhattan Transfer spatřil světlo světa první úspěšný singl „Operator“ a velkým hitem se stala píseň „Chanson D´Amour“, která obsadila první místo v Británii a Austrálii v roce 1977. Následující živé album The Manhattan Transfer Live se umístilo v top 5 britského žebříčku.
Rok 1979 je pro Manhattan Transfer přelomový. Dochází k poslední personální změně, když místo Laurel Massé do skupiny nastupuje zpěvačka Cheryl Bentyne. V tomto složení kvartet natáčí velmi úspěšnou desku Extensions, která zahrnuje hity jak popové („Twilight Zone/Twilight Tone“ se vyšvihla na 12. místě v Billboard Disco chart), tak jazzové, z nichž bezesporu nejslavnější je „Birdland“. Za ni kvartet získal cenu Grammy v kategorii Jazz/Fusion.
S šestou deskou Mecca for Moderns se formace stává první skupinou v historii udílení cen, která získala Grammy v kategoriích pop a jazz v témže roce. Píseň „Boy from New York City“ byla oceněna v kategorii Pop, „Until I Met You (Corner Pocket)“ v kategorii Jazz.
V 80. letech kvartet s každou další deskou potvrzuje, že je opravdu špičkou ve svém oboru: Bodies and Souls - 1 x Grammy (píseň „Why Not!“), Bop Doo-Wopp - 1 x Grammy (hit „Route 66“), Vocalese – 12 nominací a 2 x cena Grammy a deska Brasil - 1x cena Grammy. V 90. letech pak získávají svou 10. cenu Grammy za píseň „Sassy“ z alba The Offbeat of Avenues. V roce 1998 byla skupina uvedena do Síně slávy.
Jejich diskografie čítá téměř 30 desek, z toho 17 studiových, 4 živé, 2 vánoční, 1 dětskou a 4 výběry. V roce 2009, kdy Manhattan Transfer oslavili 40 let své existence, vydali svou zatím poslední desku The Chick Corea Songbook. Album představuje interpretace Coreových skladeb a zahrnuje také píseň „Free Samba“, kterou speciálně pro tuto desku napsal sám Chick Corea.
V říjnu 2011 se objevily informace o tom, že skupina pracuje na projektu The Vaults, tedy albu, které bude obsahovat dříve nahrané, ale nedokončené skladby.

Nenechte si ujít tento výjimečný koncert v pražské Lucerně 24.listopadu 2013 od 19,30 hodin.

18.2.2013 11:02:37 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 17 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bastard (Městské divadlo Brno)

Články v rubrice - Koncerty

Turbodechovka Fanfare Ciocărlia roztančí Flédu

Fanfare Ciocărlia

Fanfare Ciocărlia, jedna z nejproslulejších balkánských dechovek, představí 12. května v premiéře na Flédě svo ...celý článek



Časopis 17 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Pavel Soukup získává Cenu za mimořádný přínos

Pavel Soukup

Cenu za mimořádný přínos v oblasti audioknih a mluveného slova za rok 2023 získává Pavel Soukup. Český herec m celý článek

další články...