zvláštní poděkování
Volný.cz

WYFE vydávají singl Babylon s Lenny

Lenny a WYFE

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Kapela WYFE, jejíž jméno již rezonuje na české scéně díky několika úspěšným singlům, vydává singl Babylon, k němuž si na spolupráci přizvala etablovanou a talentovanou zpěvačku Lenny, mimo jiné držitelku několika hudebních cen Anděl a autorku hitu Hell.o. K singlu představují klip a zvou na křest své desky Good Times.
“Spojení s Lenny bylo úplně přirozené. Vše do sebe zapadalo úplně samo, Lenka je ohromná profesionálka a ve studiu byla skvělá. Je opravdu inspirativní člověk a myslím, že atmosféře naší kapely dodala zase nový, krásný a hluboký rozměr,” vysvětluje kytarista a producent kapely WYFE Martyn Starý.

Klipu ke společné písni obou interpretů se ujal renomovaný režisér Marek Jarkovský, který stojí za klipy pro umělce jako je například Paulie Garand, ale také za úspěšnými kampaněmi pro Pietro Filipi, Esquire či Preciosu. Klip se natáčel v úchvatných prostorách funkcionalistické Volmanovy vily v Čelákovicích, která se nově otevírá veřejnosti. V hlavních rolích se objevují herci Agáta Červinková a Tomáš Havlínek. Tento charismatický herec si na natáčení klipu odskočil z náročného zkoušení jedné z nejslavnějších divadelních her historie – Hamlet v níž ztvární titulní roli a jejíž premiéra se uskuteční již 29. a 30. října v ABC. Tomáš je nejen herec, ale také muzikant. Studoval housle na hudebním gymnáziu a svůj houslový um by měl podle všeho ukázat právě v již zmiňované inscenaci od Williama Shakespeara. “Hamlet je “zpráva” o leckdy zrůdném chování lidského pokolení. A bohužel na to najdeme vždy nějaké připodobnění. Ať jsme ve 14. nebo v 21. století," dodává Havlínek, jehož herecký výkon ve videoklipu můžete vidět ZDE.

Kromě singlu také kapela konečně oznamuje termín vydání desky Good Times, jejíž vydání se rozhodla kvůli covidové situaci odložit. Good Times dostala název podle jedné z písní, které na desce budou, a koncertně bude pokřtěna 6. listopadu v pražském Paláci Akropolis.
“Deska vyjde na den přesně o jeden rok později, než bylo původní plánované datum. Přijde nám to velice symbolické a doufáme, že tentokrát už na podzim budeme moci objet republiku a představit songy fanouškům naživo” dodává zpěvák kapely Marek Kedzior.
Právě vydaný singl kromě YouTube lze najít i na všech streamingových platformách včetně Spotify a Apple Music. Deska, stejně, jako píseň Babylon, vychází na labelu X Production s podporou programu OSA partner.

25.10.2021 16:10:46 DePe | rubrika - Novinky...

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hamlet (MdP)

Články v rubrice - Novinky...

Marek Ztracený vánoční píseň s Hankou Zagorovou

Marek Ztracený a  Hanka Zagorová v klipu

Zpěvák Marek Ztracený uzavírá rok 2021 ve vrcholné formě jako čerstvý držitel trojnásobného ocenění Český slav ...celý článek


Lucie Bílá má nový videoklip

Lucie Bílá v klipu O lásce

Dvacetinásobná česká slavice Lucie Bílá připravila pro své početné příznivce jedno milé překvapení a tím je no ...celý článekČasopis 49 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Česko-americký dokument Umění disentu

Umění disentu

Umění disentu
Česko-americký dokument kombinující české a zahraniční, mnohdy dosud neviděné archivní materi celý článek

další články...