zvláštní poděkování
Volný.cz

Hudební tipy 47. týden

Rolling Stone: Fenomenální časopis

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Rolling Stone: Fenomenální časopis (4/6)
Kronika legendárního magazínu americké popkultury. Americký dokumentární cyklus. Příběh legendárního časopisu Rolling Stone je zároveň obrazem posledních 50 let. Šestidílný cyklus nesleduje jen podíl časopisu na utváření rockové hudby, ale celé kulturní i politické scény. Cenami ověnčení režiséři Alex Gibney a Blair Foster získali mnoho dosud nepublikovaných rozhovorů a nahrávek. Ve čtvrtém pokračování cyklu rozkryjeme další oceňovaný článek Huntera S. Thompsona. Ten svým osobitým stylem zmapoval pro Rolling Stone rozvod novinového magnáta Herberta Petera Pulitzera s manželkou Roxanne. Zakladatel magazínu Jann Wenner přiblíží i rozhodnutí, proč se časopis přesunul do New Yorku. Poznáme také, jak Rolling Stone otevřel britským Clash cestu do amerických hitparád.
Vysílání: 24.11., 00.00 hod., ČT art

Linka (7/10)
Ben Cristovao jako další host uznávaného jazzového kytaristy Rudyho Linky. Již pátá série úspěšné hudební talk show opět zprostředkovává nevšední setkání nejen nad muzikou a společný jam na závěr. Režie R. Linka (Premiéra). Již pátá série úspěšné hudební talk show Linka opět přináší desítku hostů, kteří s moderátorem a uznávaným jazzovým kytaristou Rudym Linkou debatují nejen o muzice. Chybět nebude ani oblíbená anketa Pivo nebo víno, kde hosté odpovídají na osobní otázky o životě. „Hudba nejen rozdává, ale i vyžaduje, a mezi žánry není tak velký rozdíl, jak si mnozí myslí. Hudba je způsob komunikace, která je daleko přímější než komunikace slovní. Přesně jako linka,“ říká autor pořadu a český jazzový fenomén Rudy Linka.
Vysílání: 26.11., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 27.11., ČT arty

LP v Basileji
Vystoupení charismatické americké zpěvačky s italskými kořeny na festivalu ve Švýcarsku (Premiéra). Zpěvačka LP, vlastním jménem Laura Pergolizzi, svým nezaměnitelným hlasem a schopností napsat si chytlavé písničky oslovila fanoušky po celém světě. Ale také i jiné interprety. Její písně mají ve svém repertoáru i takové hvězdy jako jsou Rihanna, Cher nebo Christina Aguilera. Ale také třeba rocker Joe Walsh. Zpěvačka má velkou popularitu i v České republice. V 2017 odehrála vynikající koncert na festivalu Colours of Ostrava a o tři roky později zvítězila v anketě Žebřík v kategorii zahraniční zpěvačka.
Vysílání: 26.11., 20.45 hod., ČT art
Opakování: 27.11., ČT art

Top of the Pops (11/12) - Kytaroví hrdinové
Nezaměnitelný zvuk, největší hity a úžasná vystoupení skvělých hudebníků. Britský hudební cyklus. Nejlepší klubová vystoupení hudebníků a kapel, jejichž poznávacím znamením je zvuk pravé rockové kytary. V pořadu Top of the Pops tak mohla vystoupit řada hvězd, které jsou uznávané fanoušky na celém světě – The Who, AC/DC, Motörhead, Ozzy Osbourne nebo třeba Deep Purple či Iron Maiden. O tom, že v pořadu odezněly opravdu velké hity, svědčí písně „Cryin'“ od Aerosmith, „Elevation“ od U2, „Living On A Prayer“ od Bon Jovi, ale také „The Final Countdown“ od švédských Europe nebo „Here I Go Again“ od úžasných Whitesnake.
Vysílání: 26.11., 01.15 hod., ČT art

Petr Skoumal v Divadle v Dlouhé
V roce 2008 oslavil legendární písničkář své 70. narozeniny koncertem, na který přizval J. Vodňanského, V. Mišíka s kapelou ETC, J. Nejezchlebu, J. Hrubého, M. Prokopa, K. Plíhala a další. Režie V. Kučera. Petr Skoumal je známý především jako skladatel filmové a večerníčkové hudby. Hudební znalec však ví, že se nesmazatelně zapsal i do vývoje rockové hudby u nás, několik let koncertoval a tvořil s kapelou ETC Vladimíra Mišíka, dlouhodobě také spolupracoval s Michalem Prokopem. 8. března roku 2008 oslavil Petr Skoumal své 70. narozeniny dopoledním divadelním představením pro děti "Kdyby prase mělo křídla" a večerním koncertem, na který přizval Jana Vodňanského, Vladimíra Mišíka s kapelou ETC, Jaroslava Olina Nejezchlebu, Jana Hrubého, Michala Prokopa, Karla Plíhala a další. Z obou těchto představení vznikl záznam a vyšel v červenci 2009 na DVD.
Vysílání: 28.11., 21.15 hod., ČT art
Opakování: 04.12., ČT art

Televizní písničky a songy Vladimíra Mišíka
Sestřih z cyklu Kam zmizel ten starý song. Přehlídka nejslavnějších hitů zpěváka: Stříhali dohola malého chlapečka, Slunečný hrob, Variace na renesanční téma, Co ti dám, Šmajdák a ploužáky, 20 deka duše, Proč ta růže uvadá... (2005). Vladimír Mišík (8. 3. 1947) zpěvák, kytarista, zakládající člen skupin The Matadors, Blue Effect, zakladatel rockové skupiny Etc. a také skladatel je nesmazatelně zapsán do síně slávy české rockové hudby. Mimo jiné se zasloužil o zhudebňování tvorby našich předních básníků – J. Kainara, J. Hraběte, J. Suchého, P. Šruta a dalších a vytvořil hudbu k řadě slavných písní. Pojďme si je znovu poslechnout: Stříhali dohola malého chlapečka, Slunečný hrob, Variace na renesanční téma, Co ti dám, Špejchar blues, Koukni na tu fotku, Šmajdák a ploužáky, 20 deka duše, Proč ta růže uvadá...
Vysílání: 28.11., 23.10 hod., ČT art

15.11.2021 09:11:24 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 04 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Večer tříkrálový (NdB)

Články v rubrice - Z éteru

Spirituál kvintet koncert v přírodě

Spirituál kvintet koncert v přírodě

Spirituál kvintet 2005
Koncert v přírodě a zároveň vzpomínkový, bilanční pořad známé české hudební skupiny, ...celý článek


Michal David – žít tak, jak se má

Michal David – žít tak, jak se má

Michal David – žít tak, jak se má
Úspěšný zpěvák, hitmaker, hudebník a bavič si žije dobře a spokojen ...celý článek


Hitmaker Karel Svoboda výročí

Karel Svoboda

Mefistův rytíř
Slavný skladatel a hitmaker Karel Svoboda, od jehož úmrtí právě dnes uplynulo 15 let, ve vzp ...celý článek


Salavná alba: The Doors a Soul II Soul

The Doors

The Doors: When You're Strange
Americký rockový dokumentární film s komentářem Johnnyho Deppa (2009). Scéná ...celý článek


Hudební tipy 4. týden

Brian Johnson

Brian Johnson: Rock na cestě II (5/6)
Projížďka zpěváka AC/DC s Joem Walshem limuzínou po Los Angeles slibu ...celý článek


Hudební tipy 5. týden

Wabi Daněk

Televizní písničky a songy Wabiho Daňka
Nejslavnější hity legendárního písničkáře a folkového zpěváka, od j ...celý článek


Kultovní punkový opus Derek Jarman

Derek Jarman – Jubilee

Jubilee
Dokud je hudba dost nahlas, neuslyšíme, jak se hroutí svět! Kultovní punkový opus s mnoha známými p ...celý článek


Koncertní pocta Ivanu Královi

Ivan Král (Forever Král)

Forever Král: Koncertní pocta Ivanu Královi
Jedinečná koncertní pocta nejslavnějšímu českému rockerovi z pr ...celý článekČasopis 04 - sekce

DIVADLO

VČD bude po dvou letech znovu hostit GRAND Festival smíchu

Ošklivec - Činoherní klub

Po loňské covidové přestávce se Východočeské divadlo Pardubice opět chystá na start tradičního lednového GRAND celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Dokumentární film Radim Hladík: Má hra

Radim Hladík: Má hra

Koncem minulého roku by se dožil 75 let legendární kytarista a skladatel, vůdčí osobnost kapely Blue Effect, R celý článek

další články...