zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Totally Nothin vydává nové album

Totally Nothin

autor: Supraphon   

zvětšit obrázek

Energie, autenticita, neustálý progres a v neposlední řadě velký talent – to jsou atributy, ktreré ke své tvorbě i dalšímu růstu potřebuje snad každý umělec. Jihočeský rodák Totally Nothin, jenž se pohybuje na pomezí alternativního rapu a punk-rapu, s každou svou novinkou dokazuje, že mu nic ze zmíněného nechybí. Potvrzuje to i nyní svým novým albem Noční můry. Už úvodní singly v podobě temnější Lili a energického rave nátěru Hey Wake Up (VIDEO) naznačily, že se Totally opět posunul zvukově i tematicky.

Síla, pestrost i osobitost Nočních můr jde ale ještě dál, k čemuž přispěla i řada zajímavých hostů jako zpěvačka Lenny, Vercetti CG, Darewin nebo generace mladých producentů jako badfocus, Rainer a Maxipejsek. Jak to všechno zní naživo, budete navíc moci zjistit už záhy – v pátek 16. prosince na pražském křtu v Kasárnách Karlín!
„Album Noční Můry pro mě emočně znamená velké uvědomění předchozích vlastních i cizích špatných činů, které mi nějakým způsobem ublížily. Zároveň je i přiznáním si skutečnosti, že vše zlé, co se stalo, se stát mělo. Nebýt toho, nebyl bych tím, kým jsem nyní jako člověk i jako umělec. Na svém debutu Pro ty, co to chápou jsem zmínil: ‚pozitivní hudba bude, až bude lépe i mě‘. Neumím teď sice říct, že se vše otočilo o 180 stupňů, ale dokážu reflektovat spoustu chyb a před další nástrahy života se postavit rovně, i když začínám zjišťovat, že jich je čím dál víc. Na druhou stranu mi moje nikdy neutuchající píle přináší plody, které rostou a dosahujou výšin, o nichž se mi nikdy nesnilo,“ vyznává se emotivně mladý raper a producent ke své albové novince.

Jak Totallyho slova naznačují, Noční můry jsou hodně osobní nahrávkou, na které nahlíží řadu niterných i tvůrčích témat, s nimiž se však mohou ztotožnit také jeho fanoušci. Ostatně sám přiznává, že právě fanoušky i díky zkušenostem ze svého sólového turné považuje za svou skutečnou rodinu, jež ho motivuje k další tvorbě a „snaze vzájemně sdílet pozitivní energii a společně se odrazit k lepším zítřkům“. Totallyho aktuální počin, který můžeme bez nadsázky označit jako autentickou výpověď doby či alespoň nezanedbatelné části současné mladé generace, není ale osobitý pouze tématy. Hodně specifický a progresivní je i zvukově.
„Při tvorbě Nočních můr jsem se snažil hodně experimentovat, abych se dostal ze své komfortní zóny a mohl tak sám sobě dokázat, že nejsem zavřený v žádné krabici. K tomu značnou měrou přispěli i hosté jako skvělá zpěvačka Lenny Filipová, badfocus, Rainer, Hey yendo, Darewin, Vercetti CG, maxipejsek nebo DJ Kadr, kteří mi – ať už produkcí nebo featuringem – nejen hudebně, ale i lidsky předali vibe, jenž mi pomohl celé album dokončit,“ dodává Totally Nothin.

Tímto releasem úspěšný raper a producent tak znovu potvrzuje již dříve několikrát naznačenou nesvázanost jedním hudebním žánrem. Důkazem je mimo jiné společný track s populární zpěvačkou Lenny Děvče z Elm Street. „Potkali jsme se letos na Brněnském majálesu v backstage, kde jsme si navzájem ocenili hudbu, a tak nějak od prvního pohledu si porozuměli. Domluvili jsme se tedy, že bychom spolu v budoucnu mohli zkusit něco nahrát, a ten moment přišel dřív, než bych čekal,“ říká Totally Nothin ke spolupráci s Lenny, která v písni zpívá primárně v anglickém, ale i českém jazyce a svou barvou hlasu jí dodává jedinečný šarm sobě vlastní.
Své nové album Noční můry Totally Nothin pokřtí v pátek 16. prosince v Kasárnách Karlín. Těšit se můžeme těšit na řadu hostů, kteří se na Nočních můrách podíleli a společně s Totallym slibují hodně živelnou show za doprovodu energické kapely, okořeněnou speciálními projekcemi! Vstupenky na akci pořídíte v předprodeji GoOut.
Album zakoupíte na www.supraphonline.cz.

28.11.2022 11:11:20 DePe | rubrika - CD boxy

Časopis 06 - rubriky

Archiv čísel

reklama

57 12

Články v rubrice - CD boxy

Michal Pavlíček: Faces

Přebal alba

Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Ja ...celý článekČasopis 06 - sekce

OPERA/ TANEC

Jiří Kylián se stal patronem PKB

Jiří Kylián

Choreograf Jiří Kylián, jeden z nejvýznamnějších choreografů své generace, je od letošního roku patronem Pražs celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Miloš Forman

Lid versus Larry Flynt

Lid versus Larry Flynt
Možná se vám nelíbí, co dělá, ale chcete mu na to upřít právo? Skandální film režisé celý článek

další články...