zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Marcell vydává debutové album Hovory domů

Marcell  (Foto: Táňa Kadlecová)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Talentovaný zpěvák, hudební skladatel a producent Marcell vydává svoji dlouho očekávanou debutovou desku s názvem Hovory domů. Album se připravovalo dva roky a natáčelo se v Praze, Berlíně a Londýně. Posluchači na něm najdou patnáct skladeb, včetně hitů jako Tvůj svět, Jablko/Skořice nebo Nevím ve spolupráci s Benem Cristovao.

„Název Hovory domů souvisí s tím, že jsem čtyři roky žil mezi Londýnem a Prahou. S rodinou, kamarády a mou manželkou jsem byl v kontaktu velmi často přes telefon. V rámci vztahů to bylo složité období a vzhledem k tomu, že deska reflektuje právě tuto dobu, odráží se to i v textech spousty písní,“ prozradil Marcell.
Vydání nového alba doprovází i originální promo. Na billboardech a plakátech po Praze se objevilo telefonní číslo, na které mohli fanoušci zdarma zavolat a v premiéře si poslechnout ukázky z nové desky. Telefonní linka s číslem 800 111 003 je stále aktivní. Billboardy i plakáty doplňuje fotografie ikonické anglické telefonní budky, která objevila i ve videoklipu Jablko/ Skořice a je na coveru alba.
Hlavní část nahrávacího procesu se uskutečnila v legendárním Snap Studiu v Londýně, kde letos nahrávala i světoznámá kapela The Rolling Stones. Zajímavostí také je, že klavírní křídlo, které zazní v písních Sliby, Hledáme doma a Zářící místo, původně patřilo Eltonu Johnovi.

S Marcellem přijeli do Londýna nahrávat muzikanti, kteří ho doma doprovází na koncertech. Jsou to Matyáš Vorda hrající na bicí a Ondřej Fiedler na elektrickou kytaru a baskytaru. Ten je také hlavním producentem desky a k natáčení dodává: „Většinu textů i hudby jsem napsal s Marcelem, nechal jsem tam kus sebe, ale když děláte s jedním z nejlepších kámošů a v podstatě vás nic netlačí, tak to jde samo.“
K sestavě Marcell, fiedlerski, Vorda se během srpnového nahrávání desky v Anglii připojili muzikanti David Žbirka a Patrick James Fitzroy. Ti na album přispěli nahráním nástrojů jako kytary, baskytary a klávesy a pomohli s hudebním aranžmá u řady písní. David a Patrick se jako producenti podíleli třeba na posledním albu Mekyho Žbirky Posledné věci.

Dalšími hosty na Marcellově nové desce jsou kromě již zmiňovaného Bena Cristovaa v songu Nevim, Paulie Garand v Hledáme doma“ a Mirai v závěrečné skladbě Doktor / Muzikant.
,,Je to o autentický záznam z mé rozlučky se svobodou. Inspirací Miraiovi, který píseň spontánně vytvořil při východu slunce uprostřed vinic jižní Moravy, bylo moje, přiznám se, do současnosti stále ještě trochu trvající dilema, zda se mám věnovat doktorské nebo muzikantské profesi. A tak na nahrávce můžete slyšet Mirauv zpěv, ale také hlas fiedlerskiho, který jen tak jinde neuslyšíte, mých nejbližších kamarádů, bráchů a velice výrazný hlas mého táty, veterináře“ vzpomíná Marcell.

marcell music

5.12.2022 13:12:11 DePe | rubrika - CD boxy

Časopis 06 - rubriky

Archiv čísel

reklama

57 12

Články v rubrice - CD boxy

Michal Pavlíček: Faces

Přebal alba

Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Ja ...celý článekČasopis 06 - sekce

DIVADLO

Kultura Česká Lípa zve

Maryša (Divadlo A. Dvořáka Příbram)

Začíná druhý měsíc roku a aby nás zcela nezahltila plesová sezóna, pro níž je únor jedním ze stěžejních měsíců celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Praga Arcana zveřejněna

Praga Arcana

Záznam premiérového uvedení symfonické suity Praga Arcana Jana Ryanta Dřízala zveřejnil Symfonický orchestr hl celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Miloš Forman

Lid versus Larry Flynt

Lid versus Larry Flynt
Možná se vám nelíbí, co dělá, ale chcete mu na to upřít právo? Skandální film režisé celý článek

další články...