zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Čáry života chystají album Sluníčko

Jan Boroš (Foto: Gabrielle Wildfeuer)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Nový singl Zoufalci spojený s kritikou vysokých pracovních nároků dnešní doby zveřejnila kapela Čáry života. Jde o první píseň z připravovaného druhého alba Sluníčko, které kapela kolem zpěváka a songwritera Jana Boroše plánuje vydat na podzim. K napsání skladby autora inspirovala cesta pražským metrem a v režii Romana Přikryla k ní vznikl také klip. Snímek založený na záběrech ze sociální sítě Omegle TV zachycuje pohledy lidí, kteří se snaží předstírat, že jsou šťastní.

Zoufalci jsou první skladbou, kterou Jan Boroš napsal po přestěhování z Berlína do Prahy před šesti lety. Jedná se o o vůbec první aktivitu Čar života od posledního koncertu kapely k oceňovanému debutu Stínítko v roce 2019. „Inspiroval mě obraz lidí v pražském metru, jejichž cesta do zaměstnání vede přes podzemí, kde je každý víc sám. Písnička je pro mě trochu o anonymitě života ve městě a trochu kritikou vysokých pracovních nároků současné doby. I kdyby ti zoufalci lásku našli, stejně by na ni neměli čas,“ říká Jan Boroš.
Videoklip k písni vytvořil hudebník a filmař Roman Přikryl (Fiordmoss). Při jeho tvorbě využil záběry ze sociální sítě Omegle TV, kde jsou všichni uživatelé snímáni webovými kamerami svých počítačů a propojováni s jinými, zcela náhodnými uživateli. „Mladí lidé používají tuto platformu k seznámení nebo k nezávazné konverzaci s neznámým protějškem odkudkoliv z celého světa. Podobně jako v pražském metru se tu setkávají pohledy demograficky různorodých lidí. Každý jinak daleko od štěstí,“ upřesňuje autor klipu Roman Přikryl.
Materiál na druhou dlouhohrající desku Čar života vznikal průběžně od roku 2018. Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu, ale také evergreeny jako láska, smrt a rock'n'roll.
Album Sluníčko Jan Boroš na počátku jara natočil společně se Štěpánem Růžičkou, Janem Janečkou a Mikolášem Růžičkou. Hudebníci skladby nahrávali dohromady a naživo ve studiu Tropical Cell v pražských Kasárnách Karlín. Mixu se ujal Jan Boroš, master měl na starosti Ondřej Ježek. Deska vyjde na podzim digitálně a na vinylu u labelu Bumbum Satori.

17.6.2024 08:06:04 DePe | rubrika - Zprávy

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Magická Fontána

Články v rubrice - Zprávy

Czeching 2024: koho Radio Wave pošle na Eurosonic?

We Are Domi

Exportní projekt Czeching Radia Wave letos představí tři výrazné zástupce domácí hudební scény. David Žbirka a ...celý článekČasopis 30 - sekce