zvláštní poděkování
Volný.cz

Orchestr na dotek přinese dětem předzvěst léta

Orchestr na dotek

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zve rodiny s dětmi ve věku od 5 do 13 let do Smetanovy síně Obecního domu v Praze na moderovaný koncert z cyklu Orchestr na dotek, který se uskuteční v sobotu 27. dubna od 11 hodin, tentokrát na téma Léto. Děti se dozvědí mnoho zajímavostí ze světa klasické hudby, poslechnou si pro ně vhodné, tematické skladby a také si zasoutěží. O přestávce se pak mohou rozběhnout do orchestru a vyzkoušet si nástroje – proto Orchestr na dotek. Programem děti i dospělé provede herečka Lucie Pernetová a dirigent Marko Ivanović.

V rámci programu vystoupí také děti dětem – od těch nejmenších členů Hudebního klubu Fík až po studenty konzervatoře Taneční centrum Praha a Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy. Koncert trvá přibližně 90 minut včetně přestávky, vstupenky lze zakoupit na pokladně FOK v Obecním domě a na www.fok.cz.
Již nyní je v prodeji abonmá na koncerty Orchestru na dotek v sezóně 2019/2020. Během jubilejní 85. sezóny se tento cyklus koncertů ukáže v nové podobě – s hudebními skřítky Béďou a Betty dětem postupně představí čtyři nejslavnější české skladatele: Bedřicha Smetanu, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů. Přihlaste své děti do Hudebního klubu Fík, kde je zkušené lektorky z České Orffovy společnosti na tyto koncerty připraví!
Slovo dramaturga Martina Rudovského: ,,Tohle jde hudbě opravdu výborně! Však hned tři skladatelé rozepsali dokonce všechny čtyři roční doby – Antonio Vivaldi, Joseph Haydn a Alexandr Glazunov. Ale i ostatní se činili, aby hudbou pozlatili listí, přikryli krajinu sněhovou peřinou, probudili hrdélka skřivánků a slunce pořádně nablýskali. Končíme v létě, kdy nás lákají rybníky, cesty a dálky. Stejně jako Smetanovu síň! Čili připravme si plavky, sandály a cestovní pasy. Vše budeme potřebovat.“

26.4.2019 11:04:00 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Časopis 30 - sekce

DIVADLO

Komediální seriál Zpupný krákal

Zpupný krákal

Zpupný krákal (3/6) - Podle šatů poznáš člověka
Krušné začátky Willa Shakespeara, budoucího titána světové celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Literární tipy 31. týden

Záhada hlavolamu

Záhada hlavolamu (5/9)
Dobrodružství Rychlých šípů v tajemných Stínadlech. Legendární seriál na motivy romá celý článek

další články...