zvláštní poděkování
Volný.cz

Opera Národního divadla. Sezóna 2017/2018

Hlediště ND

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Opera Národního divadla. Sezóna 2017/2018
Návštěva slavnostních premiér 135. sezóny v historické budově na vltavském nábřeží, Stavovském divadle, na Nové scéně a v Hudebním divadle Karlín, kde dočasně hostuje soubor Státní opery Praha. Scénář a režie B. Hončarivová (Premiéra). Soubor Státní opery a Opery ND uvedl ve své 135. sezóně 10 operních premiér, z toho dva tituly ve světové premiéře. Společně navštívíme nejenom premiéry, ale nahlédneme i do zákulisí jejich příprav. Sezóna 2017/2018 byla bohatá na exkluzivní hosty.

Na jevišti Národního divadla poprvé vystoupila Edita Gruberová, Plácido Domingo dirigoval Mozartova Dona Giovanniho a Marc Minkowski řídil Mozartovu operu La clemenza di Tito, José Cura režíroval Verdiho Nabucca, Katharina Wagnerová nastudovala Wagnerova Lohengrina, Štefan Margita se představil v české premiéře Brittenovy opery Billy Budd. Na koncertech vystoupily světové hvězdy jako Andreas Schager a Meagan Millerová.
Společně s naší první operou navštívíme festival v Litomyšli a zúčastníme se koncertu ve Svatovítské katedrále, kde zaznělo Verdiho Requiem, ale podíváme se i na to, jak se rekonstruuje budova Státní opery.
Vysílání: 05.6., 22.35 hod., ČT art
Opakování: 10.6., ČT art

27.5.2019 18:05:53 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky