zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Violoncellista Štěpán Filípek vydává nové album

Štěpán Filípek přebal alba 9

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Unikátní dokumentární album složené z prací devíti českých hudebních skladatelek pro sólové violoncello. Interpretace skladeb ženských autorek se pro violoncellistu a skladatele Štěpána Filípka stala jedním z hlavních zaměření jeho sólových nahrávacích aktivit na konci druhé dekády 21. století. Důležitým prvotním impulsem, který nakonec vedl až k vydání alba 9, byla iniciativa dramaturga Českého rozhlasu Martina Klusáka, který roku 2019 připravoval specializovaný pořad o skladatelkách na stanici Český rozhlas Vltava.

Pro tuto příležitost oslovil k nahrání skladby Canto Amoroso
Ivany Loudové právě Štěpána Filípka. Následně se rozvinul několikaletý intenzivní projekt, jehož vyvrcholením je právě vydání nového CD.
Violoncellista a skladatel Štěpán Filípek (*1981) v současnosti patří k progresivním českým umělcům s mezinárodním přesahem. Jeho interpretace i vlastní kompozice jsou ceněny pro širokou škálu barev a emocí. Díky své všestrannosti a chytré dramaturgii je častým hostem hudebních festivalů, k zajímavostem posledních let patří např. vysoce hodnocený recitál v rámci festivalu Moravský podzim, vystoupení na přehlídce So klingt die Gegenwart! v Berlíně, nebo prestižní koncert pořádaný velvyslanectvím ČR ve Washingtonu.

17.1.2022 16:01:05 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 20 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Předplatné 2022/2023

Články v rubrice - CD boxy

Dvořákovo klavírní kvarteto vydává pozoruhodné album

Dvořákovo klavírní kvarteto

Nové album Dvořákova klavírního kvarteta zachycuje celý oblouk tvorby Roberta Schumanna, její počátky, vrchol ...celý článekČasopis 20 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Badiucaa a umění protestu v DOXu

Badiuciao – Made In China

V DOXu začíná výstava čínského umělce a aktivisty Badiucaa, který se uměleckými prostředky kriticky vyjadřuje celý článek

další články...