zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Vánoční koncert FOK přivítá Marii Fajtovou a Angelu Hewitt

Angela Hewitt

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK chystá vánoční koncert věnovaný Paříži. Unikátní program nabídne skladby, které se v hlavním městě Francie pravidelně uvádějí ve vánočním čase. Pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta FOK Jac van Steena zazní Poulencova suita z baletu Laně a Gloria pro soprán, sbor a orchestr v podání sopranistky Marie Fajtové a Pražského filharmonického sboru. Dále program nabídne Mozartovo moteto Exsultate, jubilate a Klavírní koncert C dur, ve kterém se představí kanadská klavíristka Angela Hewitt. Koncerty, nad kterými převzala záštitu primátorka Paříže, se uskuteční 7. a 8. prosince 2022 v 19:30 v Obecním domě.

Pražští symfonikové pokračují v dramaturgickém programu k oslavě evropanství a českého předsednictví v Radě EU. Tentokrát vzdají vánočním koncertem poctu Paříži. Pod taktovkou dirigenta Jac van Steena zazní skladby Francise Poulenca a Wolfganga Amadea Mozarta.
„Jac van Steen je naším pravidelným a milým hostem a v tomto programu se odráží jeho dramaturgie a jeho oblíbené operní i baletní kusy, protože začínal jako baletní dirigent a vyzná se neuvěřitelně v baletní hudbě. Proto program zahájí Poulencova suita z nonsensového baletu Laně. Koncert jsme nazvali Vánoce v Paříži, protože do programu byly vybrány skladby, které se v Paříži nejčastěji uvádějí v období adventu; Mozartovo Exsultate, jubilate, Mozartův klavírní koncert v podání kanadské klavíristky Angely Hewitt a zakončíme vyloženě vánočním Poulencovým Gloria,“ říká k programu večera dramaturg FOK Martin Rudovský.

Společně s Pražskými symfoniky vystoupí kanadská klavíristka Angela Hewitt, sopranistka Marie Fajtová a Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Kozubíka.
Koncerty se uskuteční 7. a 8. prosince 2022 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu a konají se pod záštitou primátorky Paříže Anne Hidalgo. Ve středu 7. prosince se od 18:15 také uskuteční Setkání s umělci, kde budou hosty dirigent Jac van Steen a klavírní virtuózka Angela Hewitt. Vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz.

1.12.2022 15:12:34 JoMe | rubrika - Zveme ...

Časopis 06 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Žebrácká opera (Divadlo DISK)

Články v rubrice - Zveme ...

Gala Domu tanečního umění

Terpsichore

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vi ...celý článekČasopis 06 - sekce

DIVADLO

GRAND Festival smíchu zve na Kuličkiádu smíchu

Kuličkiáda smíchu 2022

Východočeské divadlo bude od 27. března do 3. dubna hostit 23. ročník GRAND Festivalu smíchu. Tradičním předsk celý článek

další články...

HUDBA

Zemřela Naďa Urbánková

Naďa Urbánková

Naďa Urbánková (*30. června 1939 - †3. 2. 2023), vlastním jménem Naděžda Balabánová je česká zpěvačka a celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Stínadelské legendy od D. J. Žáka ožijí v uličkách

Hra Stínadelské legendy

Skautská nadace Jaroslava Foglara připravila novou rodinnou hru s názvem Stínadelská tajemství, která je tento celý článek

další články...