zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Nikolai Lugansky věnuje svůj klavírní recitál Rachmaninovovi

Nikolai Lugansky (Foto: Elizaveta Parfenova)

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Nikolai Lugansky vystoupí v rámci komorního cyklu Pražských symfoniků Světová klavírní tvorba. Jeho klavírní recitál bude složen čistě z děl Sergeje Rachmaninova u příležitosti letošního výročí skladatele. Téměř vyprodaný koncert se uskuteční 25. března 2023 v 19:30 v Rudolfinu.

Klavírista Nikolai Lugansky je známý především svými interpretacemi Rachmaninova, Prokofjeva, Chopina a Debussyho. Za jejich nahrávky a umělecké zásluhy získal řadu ocenění. Právě proto byl přizván do letošní sezóny cyklu Světová klavírní tvorba Pražských symfoniků, aby u příležitosti výročí 150 let narození Sergeje Rachmaninova zahrál klavírní recitál věnovaný právě dílu tohoto pozdně romantického skladatele.
„Na programu budou slavná Preludia, kterých z celkových dvaceti čtyř zazní deset. Ty napsal ještě za doby svého pobývání v Rusku. Dalším opusem budou Études-Tableaux, což jsou vlastně etudy a obrazy zároveň, každá má svůj charakter a vyjadřuje určitý poetický obraz. Třetím cyklem budou Variace na Corelliho téma. Ten složil už za doby emigrace ve Švýcarsku a je tedy o poznání temnější. Všech dvacet variací je poměrně smutná hudba. Dá se říci, že Lugansky bude mapovat recitálem Rachmaninovo rané, střední i pozdní smutnější období tvorby,“ říká k programu recitálu dramaturg FOK Martin Rudovský.
Koncert se uskuteční 25. března 2023 v 19:30 v Rudolfinu. Poslední vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz.

21.3.2023 15:03:05 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 25 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Proč bychom se netěšili na Smetanu (MdB)

Články v rubrice - Koncerty

Huelgas Ensemble vystoupí v kostele sv. Šimona a Judy

Huelgas Ensemble

Legendární vlámský vokální soubor Huelgas Ensemble přednese výběr ze skvostů renesanční franko-vlámské polyfon ...celý článekČasopis 25 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 26. týden

Kombo: Visací zámek

Hudební profil – Karel Zich
Malá vzpomínka na populárního zpěváka, od jehož narození uplynulo 75 let celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Ostravská muzejní noc dvacet tisíc vstupů

OMN-Nová radnice věž (Foto: Lukáš Ston)

V sobotu 15. června se konal patnáctý ročník festivalu Ostravská muzejní noc. Pouze jeden den v roce mohou lid celý článek

další články...