zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Adam Plachetka zazpívá v USA a La Scale

Adam Plachetka v produkci MET

autor: The Metropolitan Opera  

zvětšit obrázek

V americké Filadelfii vytvoří český basbarytonista koncertně roli Marcella v Pucciniho opeře Bohéma pod taktovkou hudebního ředitele Metropolitní opery Yannicka Nézet-Séguina, o pár dní později vystoupí celkem třikrát v basovém sólu Mozartova Rekviem v milánské La Scale. Adam Plachetka se jako nejvýraznější operní zpěvák mladé generace v posledních týdnech intenzivně účastnil oslav Smetanova jubilea: v Národním divadle vytvořil roli Kaliny ve Smetanově opeře Tajemství a s Českou filharmonií vystoupil pod taktovkou Jakuba Hrůši ve slavnostním provedení opery Libuše.

Nyní se vydává do zahraničí. Nejprve v americké Filadelfii vystoupí 7. a 9. června v koncertním provedení Pucciniho opery Bohéma v roli Marcella pod taktovkou hudebního ředitele Metropolitní opery Yannicka Nézet-Séguina, ten je současně je současně i hudebním ředitelem The Philadelphia Orchestra. V roli Mimi se představí Nicole Car, Rodolfem bude Stephen Costello a Musettou Leah Hawkins. Adam Plachetka v roli Marcella vystupoval v této sezoně přímo na jevišti Metropolitní opery v New Yorku.
O tři týdny později později vystoupí 29. června a 3. a 5. července v basovém sólu Mozartova Rekviem v milánské La Scale pod taktovkou německého dirigenta Thomase Guggeise. Ten je pražskému publiku dobře znám: dne 12. května 2022 narychlo zastoupil Daniela Barenboima, který odstoupil ze zdravotních důvodů, při uvedení Smetanovy Mé vlasti s West-Eastern Divan Orchestra v pražském Obecním domě v rámci zahájení 77. ročníku festivalu Pražské jaro. Po boku Adama Plachetky vystoupí i sopranistka Juliana Grigoryan, tenorista Giovanni Sala a mezzosopranistka Cecilia Molinari. Všechna tři hvězdně obsazená provedení jsou již nyní vyprodaná.

Adam Plachetka tak oslaví výročí svého debutu na legendární scéně - v milánské La Scale debutoval přesně před deseti lety jako Guglielmo v Mozartově opeře Così fan tutte.

Adam Plachetka patří mezi ve světě nejžádanější české operní pěvce. Příští rok chystá velkou oslavu svých čtyřicátých narozenin: vystoupí již podruhé v pražské O2 areně v pátek 24. ledna 2025 za účasti řady hostů. Na podiu se s ním představí například Kateřina Kněžíková, Štefan Margita a Vojtěch Dyk. O hudební doprovod se postará Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Jana Kučery.

4.6.2024 13:06:03 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Zprávy

Dětský balet Praha uctil památku Vlastimila Harapese

Popelka (Foto: Zuzana Severová)

Dětský balet Praha (DBP) uvedl v Divadle na Vinohradech premiéru baletu Popelka. Představení bylo věnováno pam ...celý článek


Režisérka Veronika Kos Loulová bude inscenovat Jenůfu

Jenůfa

Nadčasový, mrazivý příběh z moravského venkova o žárlivosti, odpuštění i naději ztvární soubor opery a operety ...celý článekČasopis 29 - sekce