GEN - Josef Pleskot

autor: Česká televize
zvětšit obrázekGEN - Josef Pleskot
Jeden z nejznámějších a nejrespektovanějších českých architektů. Scénář a režie E. Hníková. Architekt Josef Pleskot patří od poloviny 90. let 20. století mezi nejznámější a nejrespektovanější české tvůrce. Vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze. Ve své tvorbě se inspiroval českou moderní tradicí. Od roku 1991 vede vlastní architektonickou kancelář AP ATELIER.
Mezi nejznámější realizace se řadí průchod valem Prašného mostu na Pražském hradě, rekonstrukce legendární továrny na vodoměry v Holešovicích, rodinná vila nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, přestavba litomyšlského pivovaru, vinařský dům Sonberk nebo sídlo ČSOB v pražských Radlicích. Stojí také za revitalizací industriálního území ostravské Dolní oblasti Vítkovic, kde přestavěl vysloužilý plynojem na koncertní sál Gong, přistavěl nástavbu Bolt Tower na existující vysokou pec.
Vysílání: 22.7., 20.00 hod., ČT1
Opakování: 23.7., ČT1., 25.7., ČT2., 27.7., ČT2
TIP!
Časopis 08 - rubriky
Články v rubrice - Z éteru
Filmové tipy 9. týden

Úplné bezvětří
Manželský pár v náručí oceánu a v zajetí nebezpečného psychopata. Australský film (1988). Hr ...celý článek
CineKino: Rakousko

CineKino: Rakousko
Filmy, režiséři, herci, místa a události rakouského filmu. Koprodukční dokumentární cykl ...celý článek
Kino art: Následky lásky a Na obláčku

Následky lásky
Každý z nás něco tají. Tajemství některých lidí jsou ale životu nebezpečná. Italské kriminál ...celý článek
České filmy 7. týden

Můj vysvlečenej deník
Johana má tři kamarádky, dva kamarády, tátu a macechu. Počty kamarádů a rodičů se ale ...celý článek
Sissi s Romy Schneiderovou

Sissi
Cesta lásky vede z rodinného sídla k císařskému dvoru. První část klasické rakouské romantické trilog ...celý článek
Hvězdy očima fotografů
Hvězdy očima fotografů
Nejzářivější osobnosti stříbrného plátna a jejich slavní fotografové – příběhy ...celý článek
Eva Jiřičná - 80 let

Všechnopárty
Karel Šíp dnes přivítá významnou českou architektku Evu Jiřičnou, která v těchto dnech oslaví ...celý článek
Literární tipy 9. týden

Černí baroni (8/11) - Slavnostní uvítání
K technickému praporu přijíždí vojenští nováčci a jejich slavnostn ...celý článek
Babylon Tasouly Varagy
Babylon
Česko-řecké průsečíky Tasouly Varagy a nepromarněný život Šádí Shanaáha v cyklu s podtitulem kde ži ...celý článek
Svět módních návrhářů

Christian Dior – elegance ztraceného ráje
Portrét muže, který výjimečně rozuměl ženám. Francouzský do ...celý článek
Velikáni filmu... William Hurt

Vysíláme zprávy
Když jde o sledovanost, musí jít city stranou. Americký film, nominovaný na sedm Oscarů (19 ...celý článek
13. komnata Ivana Krause

13. komnata Ivana Krause
Známý autor humoristických knih, který v těchto dnech oslaví 80. narozeniny, se mu ...celý článek
Výtvarné tipy 9. týden

Příběhy domů: Priessnitzovy lázně
Rodné stavení světově uznávaného zakladatele vodoléčby (2008). Připravili ...celý článek
Časopis 08 - sekce
DIVADLO
Úsměvy Evy Holubové

Úsměvy Evy Holubové
Jaromír Hanzlík zpovídá oblíbenou herečku Evu Holubovou, která za pár dnů oslaví význam celý článek
HUDBA
Hozier míří do Fora Karlín

Take Me to Church! Ten hit nešlo přeslechnout, na tu výraznou melodii a procítěný hlas nejde zapomenout. Potem celý článek
OPERA/ TANEC HTTP://WWW.SCENA.CZ/INDEX.PHP?D=3&PAGE=NETHOVORY&ID_N=588&FULL=1
Adam Plachetka: Neznám zpěváka, co by se poslouchal rád…

Sólista Adam Plachetka stihl nastudovat roli Přemysla v opeře Libuše pro Národní divadlo v Praze. V říjnu a li celý článek