zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Insania - Grrrotesky

Přebal alba

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Aristokracie nových vyděděnců neboli INSANIA opět žhaví jízlivé dráty svých nástrojů. Brněnský crossover kult založen roku 987 už tři více jak dekády dělá vrásky pánbíčkářům a radost hudebním fanouškům a rovněž příznivcům kritického myšlení nejen v hudbě. Pod vedením charismatického frontmana Polyho (kytara, zpěv) je INSANIA známá hegeliánským kloubením tvrdých hudebních žánrů a zejména specifickou poetikou heretiků současné doby.

Na albu GRRRotesky zachází brněnská INSANIA daleko na pole nadhledu a sebeironie. Jak naznačují skladby Narvi svůj testosteron jinam, Ses ztrapnil nebo Jedeme peklo, specificky silná lyrika opět hraje důležitou roli. Na základě silné metalové rytmiky s výraznou elektro-syntezátorovou stopou dál vrství sarkasmy a ironii. Koncepce nahrávky si hraje s groteskností dějinných událostí. Vizuál je pojatý jako gangster verze grotesek 20. let 20. století a název alba je kombinací dvou emocí: pobavení vs. vztek (komiksové grrr). Album vychází 25. února na CD a 1. května černém a červeném LP a digitálně. Crossover pro 21. století!
Tracklist: Vytěsňuju, Narvi svůj testosteron jinam, Haka starýho Nicka, Ses ztrapnil, Jedeme peklo, Placatej svět, Nasyp to do mě, seks shop Bomba v kabaretu, Buď jako Buddha, Neber si to osobně, Víc než platonicky, Hvízdání.

24.1.2022 09:01:33 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 20 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Předplatné 2022/2023

Články v rubrice - CD boxy

Janek Ledecký vydává nové album Symphonic

Přebal alba

Zpěvák Janek Ledecký patří k nevýznamnějším osobnostem naší hudební scény. Pozornost na sebe upoutal již jako ...celý článekČasopis 20 - sekce

DIVADLO

Dokumentární projekt Pravidla úklidu

Pravidla úklidu

Olomoucké Divadlo na cucky ve spolupráci s pražským A studiem Rubín a Kolonií z.s. uvede premiéru autorské ins celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

České filmové tipy 20. týden

Jiří Mádl (Konfident)

Konfident
Jiří Mádl v hlavní roli příběhu o radioamatérovi, který se stal rukojmím své doby. Koprodukční sn celý článek

další články...