zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Flamingo Group, Marie Rottrová: This Is Our Soul

Přebal alba

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Žhavý soul přímo ze srdce Evropy. Debutové album jedné z nejvýznamnějších skupin československé éry je kolekcí živých, výrazných hitů, včetně coververzí Arethy Franklin a Otise Reddinga. Trumpety, hammondky a oheň! Skupina Flamingo, která vznikla v roce 1966, pomohla nastartovat kariéru populárních zpěvaček jako Hana Zagorová nebo Věra Špinarová. Po jejich odchodu převzali zpěv Marie Rottrová a Petr Němec, kteří prováděli jak úpravy soudobých soulových hitů, tak původní skladby v tomto stylu. Jejich debutové album, vydané v české (jako „Flamingo“) i anglické (jako „This Is Our Soul“) verzi, tuto hudbu představuje.

Toto definitivní vydání shromažďuje skladby z obou verzí a představuje Flamingo v jejich nejlepší energické podobě. Dynamický zvuk kapely skvěle doplňují drásavé hlasy Rottrové a Němce. Album obsahuje zabijáky tanečních parketů („A Change“, „The Weight“), procítěné balady („Ain't No Way“, „I've Got Dreams to Remember“) a fenomenální instrumentální skladby („Sunny“, „Quasimodo's Dream“), které podtrhují výkony Vladimíra Figara na Hammondovy varhany. „This Is Our Soul“ vychází poprvé v samostatném vydání.
Tracklist: Big Chain, The Weight, Hey Lonely Girl, Ain't No Way, Sunny, Chain Of Fools, I've Got Dreams To Remember, Oh! What A Fool I've Been, Nothing's Too Good For My Baby, Purple Angels, Quasimodo's Dream,
Bonus: Blues řetězů (A Change), Opatruj svyýh sedmnáct (Hey, Lonely Girl), 14. Pane můj (Ain't No Way), Černej pán (I've Got Dreams To Remember), Otvírej chrám (Oh! What A Fool I've Been), Podzemní autobus (Nothing's Too Good For My Baby), Dlouhá černá limuzína (Purple Angels).

24.6.2024 10:06:35 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - CD boxy

Letní Kapela - má problém

Letní kapela (Foto: Vojta Veškrna)

Letní kapela má problém. A možná je trochu příznačné, že se tak děje se začátkem kalendářního léta. Negativní ...celý článekČasopis 29 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Příběhy filmových legend - Paul Newman

Paul Newman (Newmanovy modré oči)

Newmanovy modré oči
Portrét legendárního amerického filmového a divadelního herce a režiséra. Francouzský d celý článek

další články...