zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Královská opera přichází do českých kin

Tosca (Královská opera v Londýně)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Celkem tři operní inscenace nabídne nová sezóna Královské opery v Londýně, kterou uvidí diváci v kinech ve více než 35 zemích světa, včetně České republiky. Kompletní sezónu promítne přibližně 20 kin po celé zemi – od vybraných multiplexů Cinema City (včetně oblíbeného VIP sálu v Praze na Chodově), přes úchvatnou pražskou Lucernu, až po nejrůznější lokální kina v menších městech.
Sezónu v kinech zahájí od 19. ledna 2022 jeden z nejoblíbenějších titulů repertoáru Královské opery – Pucciniho Tosca v tradiční inscenaci režiséra Jonathana Kenta. Seznam kin + vstupenky naleznete na www.pannonia-entertainment.eu.

Následovat bude od 29. března 2022 Verdiho Rigoletto pod taktovkou hudebního ředitele Sira Antonia Pappana. Režisérem této nové produkce je Oliver Mears, pro kterého je to první inscenace od jmenování do pozice ředitele Královské opery. Tato výroční projekce oslaví 171 let od prvního uvedení této opery v roce 1851.
Závěr sezóny nabídne od 11. května 2022 Verdiho operu La traviata v legendární klasické produkci Sira Richarda Eyrea, která se na pódiu Royal Opera House hraje již víc než 25 let.
Na diváky v kinech čekají čerstvé záznamy přímých přenosů opatřené českými titulky. Každá inscenace je navíc doplněna o rozhovory a vzácné pohledy do zákulisí, které ještě umocní sílu světového kulturního zážitku.

Královská opera v Londýně

Královská opera je pod vedením ředitele Olivera Mearse a hudebního ředitele Sira Antonia Pappana jedním z nejprestižnějších světových operních souborů. Sídlí v ikonickém divadle Royal Opera House v Covent Garden a je domovem jak pro tradiční inscenace operních velikánů, tak pro nové umělce, kteří formují současnou tvář moderní opery.

17.1.2022 16:01:41 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 20 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Předplatné 2022/2023

Články v rubrice - Zveme ...

FOK zveřejnil program své 88. koncertní sezóny

FOK (Vizuál)

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK odhalil kompletní program své nadcházející, v pořadí již 88. koncertní se ...celý článek


Okouzlující příběh Popelky v NdB

Popelka

V poslední premiéře této sezony uvádí Balet Národního divadla Brno premiéru světoznámého baletu Sergeje Prokof ...celý článek


Mraky důvěrné v premiéře už tuto neděli

Listy důvěrné (PKB)

Pražský komorní balet uvádí tuto neděli 22. května 2022 v 19:00 hod v pražském Divadle na Vinohradech premiéru ...celý článek


Nová inscenace Lucie z Lammermooru míří do kin

Lucie z Lammermooru

Lucie z Lammermooru, tragická hrdinka stejnojmenné opery Gaetana Donizettiho, patří mezi nejklasičtější postav ...celý článekČasopis 20 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Film Bolest a sláva režiséra Almodóvara

Antonio Banderas (Bolest a sláva)

Bolest a sláva
Antonio Banderas jako stárnoucí režisér prožívající tvůrčí i životní krizi v zatím nejosobně celý článek

další články...